ΑΕΚ: "Ονειρο ήταν και πάει..." το Champions League -Εχασε και αποκλείστηκε

Μετά τον Παναθηναϊκό που έχασε την Τρίτη από τη Μπράγκα και αποκλείστηκε, εκτός ομίλων Champions League έμεινε και η ΑΕΚ,.που έχασε με 1-2 στην έδρα της από την βελγική Αντβέρπ, ενώ είχε χάσει και το πρώτο ματς στο Βέλγιο.

Μετά τον αποκλεισμό της από την κορυφαία ευρωπαϊκή διασυλλογική διοργάνωση η Ενωση θα συμμετάσχει στους ομίλους του Europa League.

Ο Κερκ στο 73′ έδωσε το προβάδισμα στην Αντβέρπ στην OPAP Arena, "κόβοντας τα φτερά" τοων "κιτρινόμαυρων που κυνηγούσαν το γκολ για να στείλουν τουλάχιστον το ματς στην παράταση.

Ο Αραούχο ισοφάρισε στο 90′ και έκανε “θρίλερ” το ματς για την πρόκριση.Ομως, το γκολ ήρθε από την άλλη πλευρά: Στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων.ο Μπαλικουϊσά "πάγωσε" την εξέδρα, σκοράροντας το τελικό 1-2.