Με ελικόπτερο του Πυροσβεστικού Σώματος, πραγματοποιήθηκε αεροδιακομιδή του ΕΚΑΒ ενός 72χρονου άνδρα κυπριακής καταγωγής, από το Άγιο Όρος στο νοσοκομείο ΑΧΕΠΑ, όπως επισήμανε μιλώντας στο ΑΠΕ-ΜΠΕ η διευθύντρια του Εθνικού Κέντρου Άμεσης Βοήθειας Θεσσαλονίκης, Χρυσή Ματσικούδη.
Κατά την ίδια, το ελικόπτερο σηκώθηκε από την 113η πτέρυγα μάχης στις 9 το πρωί και ο 72χρονος άντρας εισήλθε στο νοσοκομείο ΑΧΕΠΑ στη Θεσσαλονίκη λίγο πριν τις 11.30 π.μ. Η κατάστασή του κρίνεται σταθερή.
![](https://cdn.sofokleousin.gr/sites/default/files/styles/large_740x420/public/2024-06/jos_3191.jpg?itok=NeCJ8InC)
Κοινωνική Ευθύνη
Νέα Πλατφόρμα Περιβαλλοντικής Παρακολούθησης στη ΒΑ Χαλκιδική: Πώς η τεχνολογία αλλάζει τα δεδομένα της περιβαλλοντικής διαχείρισης και ενισχύει τη διαφάνεια
Η προστασία του περιβάλλοντος αποτελεί μία από τις σημαντικότερες προκλήσεις για τη Βιομηχανία. Οι σύγχρονοι οργανισμοί αναγνωρίζουν την ανάγκη ενσωμάτωσης στη στρατηγική τους πρακ ...