Η ηγεσία της Κεντρικής Ένωσης Δήμων Ελλάδας , απηύθυνε έκκληση προς τους δημάρχους της χώρας, να συνεισφέρουν προσωπικά στον αγώνα κατά του κορονοϊού, «καταβάλλοντας οποιοδήποτε χρηματικό ποσό κατά την κρίση τους, είτε στον Ειδικό Λογαριασμό καταπολέμησης του COVID-19, είτε για την υποστήριξη της λειτουργίας νοσοκομείου, κέντρου υγείας, αγροτικού ιατρείου, ΕΚΑΒ, κοινωνικού παντοπωλείου κ.λ.π. της περιοχής τους».
Στην ανακοίνωση της , η ΚΕΔΕ , υπογραμμίζει ότι « η ευρισκόμενη σε εξέλιξη πανδημία ανέδειξε τη σημασία και την αξία του Ε.Σ.Υ., αλλά και την μεγάλη ανάγκη να υποστηριχθεί ώστε να είναι αποτελεσματικό. Αναγνωρίζεται σήμερα ο αγώνας του ιατρικού, παραϊατρικού και υγειονομικού προσωπικού στην πρώτη γραμμή της μάχης».
![](https://cdn.sofokleousin.gr/sites/default/files/styles/large_740x420/public/2024-06/jos_3191.jpg?itok=NeCJ8InC)
Κοινωνική Ευθύνη
Νέα Πλατφόρμα Περιβαλλοντικής Παρακολούθησης στη ΒΑ Χαλκιδική: Πώς η τεχνολογία αλλάζει τα δεδομένα της περιβαλλοντικής διαχείρισης και ενισχύει τη διαφάνεια
Η προστασία του περιβάλλοντος αποτελεί μία από τις σημαντικότερες προκλήσεις για τη Βιομηχανία. Οι σύγχρονοι οργανισμοί αναγνωρίζουν την ανάγκη ενσωμάτωσης στη στρατηγική τους πρακ ...