Στη σύλληψη 66χρονου για παράβαση του τελωνειακού κώδικα προχώρησαν χθες το πρωί στον Προμαχώνα αστυνομικοί του Τμήματος Συνοριακής Φύλαξης της περιοχής.
Όπως διαπιστώθηκε από την αστυνομική έρευνα, ο 66χρονος είχε εισάγει και μετέφερε σε όχημα, έξι δοχεία με συνολικά 110 λίτρα πετρέλαιο, χωρίς να έχουν καταβληθεί οι νόμιμοι φόροι και δασμοί, τα οποία και κατασχέθηκαν, όπως και το παραπάνω όχημα.
![](https://cdn.sofokleousin.gr/sites/default/files/styles/large_740x420/public/2024-06/jos_3191.jpg?itok=NeCJ8InC)
Κοινωνική Ευθύνη
Νέα Πλατφόρμα Περιβαλλοντικής Παρακολούθησης στη ΒΑ Χαλκιδική: Πώς η τεχνολογία αλλάζει τα δεδομένα της περιβαλλοντικής διαχείρισης και ενισχύει τη διαφάνεια
Η προστασία του περιβάλλοντος αποτελεί μία από τις σημαντικότερες προκλήσεις για τη Βιομηχανία. Οι σύγχρονοι οργανισμοί αναγνωρίζουν την ανάγκη ενσωμάτωσης στη στρατηγική τους πρακ ...