Στο βάθρο του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος πάλης της Ρωσίας ανέβηκε η Μαρία Πρεβολαράκη.
Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια μετά από σπουδαία εμφάνιση κατάκτησε την 3η θέση στην κατηγορία των 53 κιλών και φόρεσε στο στήθος της το χάλκινο μετάλιο, για δεύτερη φορά μέσα σε δύο χρόνια, αποδεικνύοντας ότι είναι αθλήτρια για τις μεγάλες διοργανώσεις.
Στον συναρπαστικό, όπως εξελίχθηκε αγώνα, αντιμετώπισε την Εργκε από την Τουρκία. Από την αρχή η Μαρία Πρεβολαράκη έδειξε ότι έχει το «πάνω χέρι» και παρά την πίεση που άσκησε η αντίπαλός της κατάφερε να επικρατήσει με 12-7.
Μετά τα δύο μετάλλια που κατάκτησε πέρυσι στο παγκόσμιο και ευρωπαϊκό πρωτάθλημα, η Ελληνίδα αθλήτρια δείχνει ότι είναι σταθερή αξία στον χώρο της πάλης. Το πρώτο μετάλλιο για την Ελλάδα στη διοργάνωση έφερε πολλά χαμόγελα στην αποστολή και σε όλους τους Ελληνες!
![Ισότητα, δικαιοσύνη, equal rights - Image by freepik.com](https://cdn.sofokleousin.gr/sites/default/files/styles/large_740x420/public/2024-07/isotita-dikaiosyni-equal-rights_freepik.jpg?itok=MLcI379h)
Οικονομία
Καθολικό Βασικό Εισόδημα: Έχει... προϊστορικές (!) ρίζες, αλλά παραμένει πιο επίκαιρο από ποτέ
Τα τελευταία χρόνια, η ιδέα του Καθολικού Βασικού Εισοδήματος (ΚΒΕ) έχει κατακτήσει τη δημόσια συζήτηση, κερδίζοντας τη φαντασία πολιτικών, οικονομολόγων και κοινωνικών ακτιβιστών. ...