Χάνει ο Ολυμπιακός στο ημίχρονο από την Αϊντχόφεν

Με 2-0, σκορ αποκλεισμού, χάνει ο Ολυμπιακός από την Αϊντχόφεν στον επαναληπτικό του 4-2 στο Καραϊσκάκη για τους "16" του Europa League.

Η ολλανδική ομάδα είχε σαφή υπεροχή σε όλη τη διάρκεια του ημιχρόνου, αναγκάζοντας τους "ερυθρόλευκους"  να εστιάζουν στην άμυνα και να περιορίζονται σε αντεπιθέσεις .

Το 1-0 έγινε στο 23' από τον Ζάχαβι με σουτ από την περιοχή.

Ο Ολυμπιακός είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει στο 32', όταν ο Μπρουμα ελίχθηκε στη γραμμή της μεγάλης περιοχής και σούταρε, στέλνοντας τη μπάλα ΄ελάχιστα άουτ.

Η συνέχεια ήταν η χειρότερη δυνατή για τους ερυθρόλευκους: Στο 45' οι Ολλανδοί κέρδισαν φάουλ στη γραμμή της μεγάλης περιοχής. Το εκτέλεσε αριστοτεχνικά ο Ζάχαβι, έστειλε τη μπάλα στο Γ της εστίας το Σα και έκανε το 2-0.

Ο Ολυμπιακός θέλει τουλάχιστον 1 γκολ για να διεκδικήσει την πρόκριση, καθώς παίρνει το"εισιτήριο" με 2-1 και  3-1, ενώ με 4-2 το ματς πηγαίνει στην παράταση.