Στο περίπτερο του Πυροσβεστικού Σώματος που βρίσκεται στις εγκαταστάσεις της 84ης Διεθνούς Εκθέσεως Θεσσαλονίκης βρέθηκε ο υπουργός Προστασίας του Πολίτη, Μιχάλης Χρυσοχοΐδης. Ο υπουργός ΠΡΟΠΟ αναφέρθηκε στο προσφυγικό και την κατάσταση, στην οποία βρίσκονται τα νησιά του Αιγαίου. Μάλιστα, διαβεβαίωσε τους συνομιλητές του πως: «δεν μπορούμε παρά να δείξουμε αλληλεγγύη στους νησιώτες μας», δείχνοντας με αυτόν τον τρόπο τις προθέσεις του για τις επόμενες κινήσεις της κυβέρνησης στο μείζον πρόβλημα με το προσφυγικό.
![φύτεμα σε γλάστρα, planting - Image by freepik.com](https://cdn.sofokleousin.gr/sites/default/files/styles/large_740x420/public/2024-07/fytema-glastra_freepik.jpg?itok=JrpLopxj)
TECHin
Το κατακάθι του καφέ λύση στη γεωργική μόλυνση!
Έξι εκατομμύρια τόνοι χρησιμοποιημένων υπολειμμάτων καφέ δημιουργούνται ετησίως. Τα περισσότερα καταλήγουν σε χώρους υγειονομικής ταφής, παράγοντας μεθάνιο και διοξείδιο του άνθρακ ...