«Σήμερα ολοκληρώνεται η μεγάλη γιορτή της Δημοκρατικής Παράταξης», δήλωσε ο Ανδρέας Λοβέρδος που ψήφισε το πρωί στη Μεταμόρφωση. Προσέθεσε χαρακτηριστικά πως «ως πιστός και μάχιμος στρατιώτης της συμμετέχω με χαρά και τιμή στην εκλογική διαδικασία με το ίδιο μήνυμα της προηγούμενης Κυριακής: Το ΠΑΣΟΚ μπροστά. Η Ελλάδα ψηλά».
![φύτεμα σε γλάστρα, planting - Image by freepik.com](https://cdn.sofokleousin.gr/sites/default/files/styles/large_740x420/public/2024-07/fytema-glastra_freepik.jpg?itok=JrpLopxj)
TECHin
Το κατακάθι του καφέ λύση στη γεωργική μόλυνση!
Έξι εκατομμύρια τόνοι χρησιμοποιημένων υπολειμμάτων καφέ δημιουργούνται ετησίως. Τα περισσότερα καταλήγουν σε χώρους υγειονομικής ταφής, παράγοντας μεθάνιο και διοξείδιο του άνθρακ ...