Πολιτική

Ο Ατρόμητος νίκησε τον Αστέρα

Σε ένα μέτριο παιχνίδι με λίγες καλές φάσεις και ευκαιρίες για γκολ, ο Ατρόμητος  κέρδισε 1-0 τον Αστέρα και πήρε τους πρώτους βαθμούς στο εφετινό πρωτάθλημα. Χωρίς βαθμολογική συγκομιδή παρέμεινε η ομάδα της Τρίπολης, που μετρά πλέον τρεις ήττες σε ισάριθμους αγώνες και είναι τελευταία στη βαθμολογική κατάταξη.

Το γκολ της νίκης σημείωσε ο Ούμπιδες στο 42΄, με σουτ από 20 μέτρα, που δεν άφησε περιθώριο αντίδρασης στον τερματοφύλακα Κοσίτσκι.

Το γκολ επηρέασε τους Αρκάδες, που εμφανίστηκαν νευρικοί και αγχωμένοι στην επανάληψη, ειδικά μετά τη μεγάλη ευκαιρία του Μάσα στο 48΄ (πλασέ ελάχιστα άουτ).

Ο Αστέρας είχε μία ακόμη καλή ευκαιρία στο 71΄, όταν σε  προσπάθεια του Στανισάβλιεβιτς ο Λαζαρίδης έδιωξε επάνω στη γραμμή του τέρματος.

Στο 76΄ ο Ιγκλέσιας αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα και  εκεί το ματς τελείωσε για τον Αστέρα.

Στις καθυστερήσεις ο Γιαννούλης αποσόβησε το 2-0, αποκρούοντας πάνω στη γραμμή σουτ του Ούμπιδες.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Σταύρος Μάνταλος (Καβάλας)

ΚΟΚΚΙΝΗ: 76΄ Ιγκλέσιας (2η κίτρινη)

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Στόιτσεφ, Κεϊτά, Μπάγκα - Γιαννούλης

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Γιώργος Κορακάκης): Γκορμπούνοφ, Κιβρακίδης, Φυτανίδης, Λαζαρίδης, Κατράνης (85΄ Μπιτόλο), Κεϊτά, Ούμπιδες, Βασιλείου (52΄ Μπάγκα), Τόνσο, Στόιτσεφ, Λε Ταλέκ (66΄ Παπαδόπουλος).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Μάκης Χάβος): Κοσίτσκι, Ίγκορ, Σεφί (72΄ Χαμντανί), Κουρμπέλης, Γιαννούλης, Ιγκλέσιας, Τσουκαλάς, Καλτσάς (63΄ Στανισάβλιεβιτς), Φαρίνια, Μάσα (79΄ Γκοντό), Ιωαννίδης.