Σήμερα Δευτέρα 28 Μαρτίου 2016 πραγματοποιήθηκε η Ετήσια Γενική Συνέλευση των τακτικών μελών του Ελληνικού Ινστιτούτου Ασφαλιστικών Σπουδών. Στο πλαίσιο αυτής έγινε και η εκλογή των νέων μελών του Διοικητικού Συμβουλίου του ΕΙΑΣ, η θητεία του οποίου είναι τριετής.
Ψήφισε το 75% των τακτικών μελών του ΕΙΑΣ.
Τα 11 μέλη του νέου Δ.Σ. και τα 2 αναπληρωματικά μέλη που εκλέχθηκαν, είναι -με σειρά σταυρών προτίμησης- οι ακόλουθοι:
Νάντια Σταυρογιάννη
Μαργαρίτα Αντωνάκη
Νίκος Αδαμαντιάδης, Μιλτιάδης Νεκτάριος (ισοψήφισαν)
Δημήτρης Γαβαλάκης
Ερρίκος Μοάτσος
Κώστας Βερτόπουλος, Νίκος Δελένδας, Ιορδάνης Χατζηιωσήφ (ισοψήφισαν)
Γιώργος Ζαφείρης
Γιάννης Κακαβίτσας
Γιώργος Καραβίας (1ο αναπληρωματικό μέλος)
Νίκος Σωφρονάς (2ο αναπληρωματικό μέλος)
Το νέο Δ.Σ. του ΕΙΑΣ, που είναι κατά 50% ανανεωμένο, θα συνέλθει σε σώμα την Τρίτη 5 Απριλίου 2016.
![](https://cdn.sofokleousin.gr/sites/default/files/styles/large_740x420/public/2024-06/jos_3191.jpg?itok=NeCJ8InC)
Κοινωνική Ευθύνη
Νέα Πλατφόρμα Περιβαλλοντικής Παρακολούθησης στη ΒΑ Χαλκιδική: Πώς η τεχνολογία αλλάζει τα δεδομένα της περιβαλλοντικής διαχείρισης και ενισχύει τη διαφάνεια
Η προστασία του περιβάλλοντος αποτελεί μία από τις σημαντικότερες προκλήσεις για τη Βιομηχανία. Οι σύγχρονοι οργανισμοί αναγνωρίζουν την ανάγκη ενσωμάτωσης στη στρατηγική τους πρακ ...