Προβλήματα στην αποκομιδή των απορριμμάτων αναμένεται να προκαλέσει η 3ήμερη -λόγω αργιών- αναστολή λειτουργίας του εργοστασίου μηχανικής ανακύκλωσης που βρίσκεται στον ΧΥΤΑ Φυλής.
Ο δήμος Αθηναίων, με ανακοίνωση του ζητά, την κατανόηση των πολιτών και τη συνεργασία τους, ώστε να αποφευχθεί η συσσώρευση απορριμμάτων στους δημόσιους κάδους.
Σύμφωνα με ενημέρωση που είχε ο δήμος, το εργοστάσιο της Φυλής, όπου καταλήγουν μετά την αποκομιδή τα οργανικά απορρίμματα, δεν θα δεχθεί απορριμματοφόρα και θα μείνει κλειστό έως αύριο 25 Δεκεμβρίου.
Παρόμοια προβλήματα αναμένεται να σημειωθούν και την Πρωτοχρονιά, αφού το εργοστάσιο δεν θα λειτουργήσει στις 30 και 31 Δεκεμβρίου, καθώς και την 1η Ιανουαρίου.
Κοινωνική Ευθύνη
Νέα Πλατφόρμα Περιβαλλοντικής Παρακολούθησης στη ΒΑ Χαλκιδική: Πώς η τεχνολογία αλλάζει τα δεδομένα της περιβαλλοντικής διαχείρισης και ενισχύει τη διαφάνεια
Η προστασία του περιβάλλοντος αποτελεί μία από τις σημαντικότερες προκλήσεις για τη Βιομηχανία. Οι σύγχρονοι οργανισμοί αναγνωρίζουν την ανάγκη ενσωμάτωσης στη στρατηγική τους πρακ ...