Εκδηλώσεις μνήμης, με αφορμή την συμπλήρωση 27 χρόνων από τη δολοφονία του καθηγητή Νίκου Τεμπονέρα, πραγματοποιήθηκαν έξω από το σχολικό συγκρότημα της Πάτρας, που φέρει το όνομα του δολοφονηθέντος καθηγητή.
Για τους αγώνες του Νίκου Τεμπονέρα μίλησαν ο γραμματέας του ΕΑΜ Μιχάλης Βασιλάκης, ο πρόεδρος τα Α' ΕΛΜΕ Αχαΐας Χρήστος Σιάχος και εκπρόσωποι της ΟΛΜΕ και της Διδασκαλικής Ομοσπονδίας.
Στην συνέχεια κατατέθηκαν στεφάνια στο μνημείο του Νίκου Τεμπονέρα από τα μέλη της οικογένειάς του, καθώς και από εκπροσώπους της περιφέρειας, του δήμου, φορέων, συλλόγων και κομμάτων.
Οι εκδηλώσεις μνήμης ολοκληρώθηκαν με πορεία που πραγματοποιήθηκε στους κεντρικούς δρόμους της Πάτρας.
![](https://cdn.sofokleousin.gr/sites/default/files/styles/large_740x420/public/2024-06/jos_3191.jpg?itok=NeCJ8InC)
Κοινωνική Ευθύνη
Νέα Πλατφόρμα Περιβαλλοντικής Παρακολούθησης στη ΒΑ Χαλκιδική: Πώς η τεχνολογία αλλάζει τα δεδομένα της περιβαλλοντικής διαχείρισης και ενισχύει τη διαφάνεια
Η προστασία του περιβάλλοντος αποτελεί μία από τις σημαντικότερες προκλήσεις για τη Βιομηχανία. Οι σύγχρονοι οργανισμοί αναγνωρίζουν την ανάγκη ενσωμάτωσης στη στρατηγική τους πρακ ...