Η σπείρα που ανατινάζει ΑΤΜ τραπεζών ξαναχτύπησε σήμερα τα ξημερώματα στην Αγία Παρασκευή, χωρίς όμως να καταφέρει να πάρει το παραμικρό.
Οι δράστες, στις 05.15 το πρωί, προκάλεσαν έκρηξη με άγνωστο τρόπο στο ΑΤΜ της Εθνικής Τράπεζας, που είναι τοποθετημένο στην πρόσοψη σούπερ μάρκετ στη λεωφόρο Μεσογείων 516, με αποτέλεσμα να υποστεί ζημιές, χωρίς όμως να παραβιαστεί ο χώρος των χρημάτων, γι' αυτό έφυγαν άπρακτοι.
Υπενθυμίζεται ότι χτες τα ξημερώματα, την ίδια ώρα και με τον ίδιο τρόπο, προκλήθηκε έκρηξη στο ΑΤΜ της Τράπεζας Πειραιώς στην οδό Ολυμπίας 1 στις Αχαρνές, χωρίς και πάλι οι δράστες να καταφέρουν να πάρουν χρήματα.
![](https://cdn.sofokleousin.gr/sites/default/files/styles/large_740x420/public/2024-06/jos_3191.jpg?itok=NeCJ8InC)
Κοινωνική Ευθύνη
Νέα Πλατφόρμα Περιβαλλοντικής Παρακολούθησης στη ΒΑ Χαλκιδική: Πώς η τεχνολογία αλλάζει τα δεδομένα της περιβαλλοντικής διαχείρισης και ενισχύει τη διαφάνεια
Η προστασία του περιβάλλοντος αποτελεί μία από τις σημαντικότερες προκλήσεις για τη Βιομηχανία. Οι σύγχρονοι οργανισμοί αναγνωρίζουν την ανάγκη ενσωμάτωσης στη στρατηγική τους πρακ ...