Σοβαρά προβλήματα έχει προκαλέσει η έντονη βροχόπτωση στις παραλιακές περιοχές του δήμου Αγιάς, η οποία βρίσκεται σε εξέλιξη από τα ξημερώματα του Σαββάτου.
Εξαιτίας της βροχόπτωσης, αργά το απόγευμα του Σαββάτου έγιναν κατολισθήσεις σε διάφορα σημεία του επαρχιακού δρόμου στην περιοχή του Αγιοκάμπου. Η έντονη ροή των υδάτων προκάλεσε πλημμυρικά φαινόμενα σε ρέματα κατά μήκος του παραλιακού δρόμου.
Στη περιοχή της Σωτηρίτσας τα ορμητικά νερά των ρεμάτων παρέσυραν διερχόμενο αυτοκίνητο. Περαστικοί έσπευσαν και απεγκλώβισαν τον οδηγό του αυτοκινήτου.
Στον παραλιακό δρόμο υπήρξε διακοπή της κυκλοφορίας των αυτοκινήτων στη γέφυρα του Αγιοκάμπου και κατά τόπους, η κίνηση των οχημάτων γίνεται μετ' εμποδίων.
![Ισότητα, δικαιοσύνη, equal rights - Image by freepik.com](https://cdn.sofokleousin.gr/sites/default/files/styles/large_740x420/public/2024-07/isotita-dikaiosyni-equal-rights_freepik.jpg?itok=MLcI379h)
Οικονομία
Καθολικό Βασικό Εισόδημα: Έχει... προϊστορικές (!) ρίζες, αλλά παραμένει πιο επίκαιρο από ποτέ
Τα τελευταία χρόνια, η ιδέα του Καθολικού Βασικού Εισοδήματος (ΚΒΕ) έχει κατακτήσει τη δημόσια συζήτηση, κερδίζοντας τη φαντασία πολιτικών, οικονομολόγων και κοινωνικών ακτιβιστών. ...