Στη διοργάνωση του Μαραθωνίου Αθήνας 2016, ο οποίος διεξήχθη στις 13 Νοεμβρίου 2016 υπό την αιγίδα του ΣΕΓΑΣ, έλαβε μέρος η Interasco Running Team (5 χλμ., 10 χλμ. και κλασικό Μαραθώνιο), με ομαδική συμμετοχή του ανθρώπινου δυναμικού της .
Ταυτόχρονα με την ενίσχυση της ψυχικής και σωματικής ευεξίας των ανθρώπων της, η εταιρεία ενίσχυσε το κοινωνικό της έργο προβαίνοντας σε οικονομική χορηγία προς το Φιλανθρωπικό Σωματείο «Οι φίλοι του παιδιού», προκειμένου να συμβάλει στο κοινωνικό του έργο για την πιο ευαίσθητη ίσως κοινωνική ομάδα, τα παιδιά.
Αφού ευχαρίστησε τον ΣΕΓΑΣ για την άρτια διοργάνωση, ο διευθύνων σύμβουλος της Interasco ΑΕΓΑ Κάρολος Σαΐας δήλωσε: «Η εταιρεία συνεχίζει να ακολουθεί συμμετοχές και αντίστοιχες δράσεις οι οποίες όχι μόνο εξασφαλίζουν την απαραίτητη ισορροπία μεταξύ επαγγελματικής και προσωπικής ζωής, αλλά παράλληλα μας επιτρέπουν να βοηθάμε ευπαθείς ομάδες του πληθυσμού της χώρας μας».
![](https://cdn.sofokleousin.gr/sites/default/files/styles/large_740x420/public/2024-06/jos_3191.jpg?itok=NeCJ8InC)
Κοινωνική Ευθύνη
Νέα Πλατφόρμα Περιβαλλοντικής Παρακολούθησης στη ΒΑ Χαλκιδική: Πώς η τεχνολογία αλλάζει τα δεδομένα της περιβαλλοντικής διαχείρισης και ενισχύει τη διαφάνεια
Η προστασία του περιβάλλοντος αποτελεί μία από τις σημαντικότερες προκλήσεις για τη Βιομηχανία. Οι σύγχρονοι οργανισμοί αναγνωρίζουν την ανάγκη ενσωμάτωσης στη στρατηγική τους πρακ ...