Πολιτική

Λάρισα και Κέρκυρα έμειναν στο Χ

Χωρίς νίκη  για έκτη κατά σειρά αναμέτρηση έμεινε η Λάρισα, η οποία δεν κατόρθωσε να επικρατήσει στην έδρα της επί της Κέρκυρας, αν και προηγήθηκε στο 80'.

Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1, καθώς η Κέρκυρα κατόρθωσε να ισοφαρίσει 4 λεπτά μετά το γκολ της ΑΕΛ.

Οι Φαίακες έχασαν σπουδαίες ευκαιρίες να ανοίξουν το σκορ στο πρώτο ημίχρονο, σε προσπάθειες των Τουράμ, Γεωργίου και Κόντου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΛ ήταν καλύτερη, αλλά δεν μπόρεσε να δημιουργήσει ευκαιρίες. Κατάφερε όμως να ανοίξει  το σκορ στο 80ό λεπτό με τον Ναζλίδη, ο οποίος πλάσαρε τον τερματοφύλακα Κουτζαβασίλη, η μπάλα βρήκε το δοκάτι και κατέληξε  στα δίχτυα

Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Επστάιν εκτέλεσε κόρνερ από δεξιά για την Κέρκυρα, ο Νίκιτς πήρε κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 1-1.