Συγκεντρώσεις διαμαρτυρίας κατά των πλειστηριασμών, πραγματοποιήθηκαν σήμερα από μέλη συλλογικοτήτων και αλληλέγγυους, στην Πάτρα και στο Αγρίνιο.
Στην Πάτρα, η συγκέντρωση έγινε έξω από το δικαστικό μέγαρο της πόλης, καθώς και έξω από το κτίριο που στεγάζεται ο σύλλογος των συμβολαιογράφων, χωρίς όμως να δημιουργηθούν απρόοπτα. Στο Αγρίνιο, η συγκέντρωση έγινε έξω από τα δικαστήρια και ολοκληρώθηκε ειρηνικά, ενώ όπως ανέφεραν οι συγκεντρωμένοι, είναι αποφασισμένοι να συνεχίσουν τις κινητοποιήσεις τους.
Στο μεταξύ, μέλη του «Ρουβίκωνα» πήγαν στην ΔΟΥ Αγρινίου και συγκεκριμένα στο γραφείο του διευθυντή, και όπως αναγράφηκε σε ανάρτηση που έγινε σε ιστοσελίδα του αντιεξουσιαστικού χώρου, η παρέμβαση έγινε «για την υπόθεση κατάσχεσης σπιτιού ενός ανέργου-κατοίκου του Αγρινίου, για το ποσό των 1.319 ευρώ».
Έπειτα από λίγη ώρα, τα μέλη του «Ρουβίκωνα» αποχώρησαν.
![](https://cdn.sofokleousin.gr/sites/default/files/styles/large_740x420/public/2024-06/jos_3191.jpg?itok=NeCJ8InC)
Κοινωνική Ευθύνη
Νέα Πλατφόρμα Περιβαλλοντικής Παρακολούθησης στη ΒΑ Χαλκιδική: Πώς η τεχνολογία αλλάζει τα δεδομένα της περιβαλλοντικής διαχείρισης και ενισχύει τη διαφάνεια
Η προστασία του περιβάλλοντος αποτελεί μία από τις σημαντικότερες προκλήσεις για τη Βιομηχανία. Οι σύγχρονοι οργανισμοί αναγνωρίζουν την ανάγκη ενσωμάτωσης στη στρατηγική τους πρακ ...