Το κοινωνικό της πρόσωπο ενισχύει η ANYTIME της INTERAMERICAN, αξιοποιώντας την πολυετή σχέση της εταιρείας με τη UNICEF. Πρόσφατα, η ANYTIME ανέλαβε χορηγικά την προσφορά σχολικών ειδών της UNICEF σε 130 μαθητές του 10ου Δημοτικού Σχολείου Βύρωνα στην Αθήνα, η επίδοση των οποίων πραγματοποιήθηκε κατά τη διάρκεια ειδικής εκδήλωσης στο σχολείο, παρόντων εκπροσώπων του Δήμου Βύρωνα, της Ελληνικής Επιτροπής UNICEF και της INTERAMERICAN - ANYTIME.
Επισημαίνεται ότι η INTERAMERICAN υποστηρίζει τη UNICEF για δράσεις και πρωτοβουλίες εντός Ελλάδος, είτε αυτές αφορούν σε παιδιά που φοιτούν σε σχολεία περιοχών με συγκεκριμένα δημογραφικά και κοινωνικά χαρακτηριστικά, είτε σε εκδηλώσεις, όπως είναι η ετήσια διαπολιτισμική των Χριστουγέννων, στο πλαίσιο της ανάδειξης των ίσων δικαιωμάτων όλων των παιδιών ανεξάρτητα από φυλή, θρησκεία και κοινωνική προέλευση.
![](https://cdn.sofokleousin.gr/sites/default/files/styles/large_740x420/public/2024-06/jos_3191.jpg?itok=NeCJ8InC)
Κοινωνική Ευθύνη
Νέα Πλατφόρμα Περιβαλλοντικής Παρακολούθησης στη ΒΑ Χαλκιδική: Πώς η τεχνολογία αλλάζει τα δεδομένα της περιβαλλοντικής διαχείρισης και ενισχύει τη διαφάνεια
Η προστασία του περιβάλλοντος αποτελεί μία από τις σημαντικότερες προκλήσεις για τη Βιομηχανία. Οι σύγχρονοι οργανισμοί αναγνωρίζουν την ανάγκη ενσωμάτωσης στη στρατηγική τους πρακ ...